09369632995

info@mehremosbat.com

کیفیت روابط با پول بالا نمی‌رود!

پول و روابط

شما نمی‌توانید همیشه کیفیت روابط خود را با پول افزایش دهید. گاهی شاید بتوانید باج دهید یا فرصت این را داشته باشید که برای کسب یک مهارت، رشد و پیشرفت خود، هزینه کنید؛ اما گاهی که وقت تنگ است و در چالش قرار می‌گیرید، این مهارت‌های شما خواهد بود که می‌تواند به فریادتان برسد. پس پیش از آنکه با مسائل روبرو شوید، برای رشد خود هزینه و اقدام کنید.

 

پول‌تان را کجا هزینه می‌کنید

شما می‌توانید یکصد هزار تومان را در چند لحظه با حضور در یک رستوران خرج کنید و فقط لذتی چند ساعته به‌دست بیاورید، اما با همان مبلغ می‌توانید در یک سمینار آموزشی حضور پیدا کنید یا یک محصول آموزشی را خریداری کنید و از آموزش‌های آن بهره‌مند شوید، با یادگیری همان آموزش‌ها، می‌توانید دیگران را هم آموزش دهید و با همان پول و کمی زمان برای دادن آموزشی که فرا گرفته‌اید، آن‌ها را نیز بهره‌مند ساخته و در رشدشان مؤثر باشید؛ این کار قطعا ماندگارتر و اثربخش‌تر خواهد بود. البته این را بدانید که هزینه‌ها فقط مادی نیستند.

 

پول، زمان و انرژی

زمان، انرژی و .. جزو مهمترین سرمایه‌هایی هستند که بیشتر از پول ارزشمند می‌باشند و هزینه کردن از آن‌ها، به ظاهر کم خرج‌تر است، اما این‌ها را دیگر با پول نمی‌توان خرید. ما بیشتر تمایل به کسب ثروت و پولدار شدن داریم، اما جالب است که این نیاز برای من و شاید بعضی از مردم که ممکن است شما هم جزو آن‌ها باشید، به این دلیل است که زمان بیشتری به‌دست آوریم. پول داشته باشیم که زمان بیشتری را بتوانیم به صورت مفیدتر استفاده کنیم، از امکان انتخاب‌های بیشتری برخوردار باشیم، اما یادمان می‌رود که خودمان همان زمان را داریم و در حال از دست دادنش هستیم. هزینه کردن بیش از حد از زمان و انرژی، نتیجه‌اش این خواهد بود که در آینده، حاضریم بیش از توان‌مان پول پرداخت کنیم تا زمان و انرژی بیهوده رفته را بازپس بگیریم.

 

استفاده از زمان

پس همین امروز به فکر ریختن برنامه‌ای باشید که بتوانید انجامش دهید و از زمان خود استفاده مؤثرتری داشته باشید. یادتان باشد، تمام افراد موفق دنیا، ثروتمندان و نخبگان، همه و همه 24 ساعت زمان در روز داشته‌‌اند و ماهم 24 ساعت زمان داریم. از زمان خود بهتر استفاده کنید که با پول قابل جبران نخواهد بود. اگر از زمان خود در جهت رشد و پیشرفت استفاده کنید، قطعا کیفیت روابط خود را می‌توانید بهتر کنید، چه پول داشته باشید و چه نداشته باشید.

فهرست مطالب

آخرین محتواهای منتشر شده در مهر مثبت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *