09369632995

info@mehremosbat.com

تأثیرگذاری بر افراد

شیوه‌های تاثیرگذاری بر افراد روش های تغییر رفتار با تمرین عملی مهر مثبت

اثرگذاری بر کیفیت روابط

ارتباط از نیازهای مهم بشر محسوب میشه و آگاهی از شیوه‌های رفتار و تأثیرگذاری بر افراد، بدون شک بر کیفیت روابط ما اثر می‌ذاره.

نکته‌ای که باید بدونیم و بهش توجه داشته باشیم اینه که رفتارهای هر کدوم‌شون به نوعی تبدیل به عادت شدن. اما برای اینکه این عادت‌ها رو تغییر بدیم، باید مسیر عصبی جدیدی رو جایگزین کنیم و این کار قطعا زمان بره.

پس بدون عجله و با صبر و تمرکز، توجه به زمان، مداومت و کاربرد روزانه رفتارهایی که می‌خواهیم تبدیل به عادت کنیم، می‌تونیم رفتارهای ناب و مطمئنی رو در خودمون درونی سازی کنیم تا اثرگذاری بیشتری در ارتباط با دیگران داشته باشیم و روابط‌مون رو برای خودمون و دیگران جذاب‌تر و دلنشین کنیم.

 

از کجا شروع کنیم؟

برای شروع باید ابتدا رفتارهای خودمون رو بررسی کنیم. برای این کار یک قلم و کاغذ بردارید و رفتارهای مثبت و منفی خودتون رو یادداشت کنید. نقاط ضعف و قوتی که در رفتارهاتون دارید رو بنویسید تا به مرحله دوم برسیم.

 

مرحله دوم

در مرحله دوم به سراغ 3 نفر از کسانی برید که بیشترین ارتباط رو باهاشون دارید و از اون‌ها بخواهید که عملا رفتار شما رو مورد انتقاد قرار بدن. یعنی نقاط قوت و ضعف شما رو در رفتارهاتون بگن و رفتارهای مثبت و منفی شما رو بیان کنن.

 

مرحله سوم

در این مرحله کسانی رو که از نظر رفتاری می‌پسندید و فکر می‌کنید جذابیت دارن رو مورد بررسی قرار بدید. رفتارهای مثبت و نقاط قوت، رفتارهای منفی و نقاط ضعف‌شون رو یادداشت کنید. بعد از این کار سراغ خودشون برید و ازشون بخواهید که نقاط ضعف و قوت رفتاری خودشون رو بیان کنن.

 

مرحله نهایی

در مرحله آخر موارد مثبت و منفی رو در یک جدول یادداشت کنید و سعی کنید به طور روزانه روی یکی دو مورد از موارد مثبت به طور جدی کار کنید تا تبدیل به عادت بشن. همچنین سعی کنید هر روز یک الی دو مورد از نقاط منفی رو برطرف و یکی دو مورد از رفتارهای منفی رو کنار بذارید.

انجام این تمرین به مدت دو ماه، تغییر شگرفی رو در رفتارهای شما ایجاد می‌کنه که باعث جذابیت بیشتر و ارتباط‌های موثر شما میشه.

 

یک اقدام مؤثر برای زندگی

اگر دوست دارید همراه با تغییر رفتاری که در خودتون ایجاد می‌کنید، یک تغییر اساسی و هدفمند در زندگی‌تون ایجاد کنید، پیشنهاد می‌کنیم کارگاه آموزشی زندگی هدفمند رو دنبال کنید. این کارگاه آموزشی که در 21 روز و با انجام تمرینات روزانه و پشتیبانی کامل انجام میشه، تغییر شگرفی رو در زندگی‌تون ایجاد می‌کنه. با کلیک روی تصویر زیر با این دوره به طور کامل آشنا بشید. همچنین از صفحه آکادمی آموزشی می‌تونید نظرات دانشجویان مهر مثبت رو نسبت به حضور در کارگاه‌های آموزشی ملاحظه کنید.

کارگاه غیر حضوری زندگی هدفمند مبتنی بر آموزشهای هدفگذاری و رسالت جهت ساخت زندگی منظم و هوشمندانه برای کسب موفقیت و رسیدن به خواسته ها

فهرست مطالب

آخرین محتواهای منتشر شده در مهر مثبت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *