09369632995

info@mehremosbat.com

مسیر زندگی خود را بسازید

مواجهه با مسیر زندگی

مسیر زندگی، آن راهی است که تا زمان مرگ باید از آن عبور کنیم و در مواجهه با آن، افراد را می‌توان حداقل به دو دسته تقسیم کرد:

 

دسته اول

دسته اول کسانی هستند که فکر می کنند مسیرشان از پیش تعیین شده است. افرادی که چنین دیدگاهی دارند، دیگر تلاشی برای موفقیت نمی‌کنند. شعار آن‌ها در زندگی این است: زندگی من همین است و هرچه تلاش کنم چیزی تغییر نخواهد کرد. پس تا زمانی که هیچ اتفاقی جدیدی نمی افتد چرا باید اقدام چالش برانگیزی انجام دهم؟ زندگی من در حال سپری شدن است. خوب یا بد فرقی نمی‌کند چون امکان تغییر در آن وجود ندارد. تنها چیزی که اهمیت دارد این است که من این شرایط را بپذیرم و با پذیرش آن به خود آرامش دهم و قانع باشم به وضعیت موجود. اما نکته این است که این افراد دائما درگیر خواهند بود. می پرسید درگیر چه چیزی؟ خب مشخص است! درگیر افکار محدودکننده و اهمال‌کارانه‌ای که آن‌ها را از پیشرفت باز داشته است. این دسته از افراد، آدم‌هایی هستند که در روزمرگی تمام غرق شده‌اند و هدفی برای زندگی خود ندارند. تمام زندگی آن‌ها در خوردن، خوابیدن، وقت تلف کردن در دنیا مجازی و یا گاهی تفریح خلاصه شده است و در انتها عقیده‌شان بر این است که زندگی معنایی ندارد. البته جای تعجب هم نیست چون اساسا کسی که هدف نداشته باشد، معنای زندگی را درک نخواهد کرد.

 

دسته دوم

اما دسته دوم آن دسته از افرادی هستند که مسیر زندگی خود را طراحی می کنند. می‌دانند که همه چیز دست خودشان است و بازیچه افکار و شرایط نمی‌شوند. این افراد احتمالا برای زندگی خود اهدافی دارند. اهدافی که به زندگی آن‌ها معنا می‌دهد. اهدافی که آنؤها را امیدوار به زیستن و تلاش می‌کند. البته این دسته از افراد هم قدرت پذیرش بالایی دارند با این تفاوت که شرایط را می پذیرند اما نه برای درجا زدن و زندگی را به بیهودگی یا روزمرگی سپری کردن. شرایط را می‌پذیرند و پس از آن نسبت به تغییر شرایط موجود تلاش می‌کنند تا بهترین اقدام‌ها را انجام داده و به بهترین دستاوردها برسند. درگیری ذهن آن ها تماما هدف و مسیرشان است. مسیری که باید خودشان آن را با شرایط موجود طراحی کنند. این افراد برای رسیدن به موفقیت افکار محدود کننده را کنار می‌زنند و از اهمال‌کاری فراتر رفته، خودکارآمد می‌شوند و برای فتح قله‌های موفقیت قدم بر می‌دارند.

 

شما جزو کدام دسته‌اید؟

دوست دارید عضوی از گروه اول باشید که زندگی شان از پیش تعیین شده است، یا دوست دارید که خودتان مسیر زندگی خود را طراحی کنید؟

خبر خوب این است که حتی اگر تا این لحظه در گروه اول قرار داشته‌اید، می‌توانید با یک تصمیم و یک اقدام، شروع به طراحی مسیر زندگی خود کنید و آن اقدام، قطعا تغییر سیستم تفکر و هدف‌گذاری درست خواهد بود.

پس اگر مایل هستید تا مسیر زندگی خود را، خودتان طراحی کنید، از همین لحظه اقدام کنید.

فهرست مطالب

آخرین محتواهای منتشر شده در مهر مثبت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *