09369632995

info@mehremosbat.com

تا معنای زندگی خود را نیابم، کاری نمی‌کنم

چرا آفریده شده‌ایم؟

معنای زندگی کردن ما چیست؟ چرا و به چه هدفی زندگی می‌کنیم؟

و بسیاری از چراهای دیگر که برای هرکدام از ما ایجاد می‌شود، مهمترین چرا‌های زندگی من و شما هستند که قطعا جواب‌شان برای‌مان از اهمیت زیادی برخوردارند.

 

پاسخ چراها!

دانشمندان و فیلسوفان زیادی برای رسیدن به جواب این چرا‌ها، مطالعات و بررسی‌های زیادی انجام داده‌اند و نتایج آن‌ها‌، نظریات متعدد و بعضا متضاد و مختلفی در این زمینه بوده است. سؤال من این است که دانستن این چرا‌ها در این لحظه، چه مقدار در بهبود زندگی شما اثرگذار هستند؟ چه اتفاق متفاوتی در زندگی شما خواهد افتاد، اگر به این جواب‌ها دست پیدا کنید؟

 

چراغ راه شما

قطعا این جواب‌ها چراغ راه شما برای حرکت در مسیر زندگی خواهند شد؛ جواب‌هایی که برای هرکسی متفاوت است و البته شاید رسیدن به جواب زمان‌بر نیز باشد. بسیاری از مردم، امروزه به‌بهانه رسیدن به این جواب‌ها، زندگی خود را بیهوده سپری می‌کنند. درست است که شاید مسیرشان چراغ ندارد، به همین بهانه می‌ایستند و در جا می‌زنند. مگر بدون چراغ نمی‌توان حرکت را آغاز کرد؟

 

وقتی اقدامی نمی‌کنند

همه آن‌هایی که می‌گویند ابتدا باید معنی زندگی خود را بدانم تا حرکت کنم، هیچ گاه اقدامی انجام نمی‌دهند، غافل از اینکه قدرت بی‌کرانی دارند که در حال سوختن است. واقعیت این است که با نشستن و عدم اقدام به بهانه لزوم رسیدن به جواب قبل از حرکت، تغییری در زندگی ما حاصل نخواهد شد. موارد زیادی دیده‌ام که هر جوابی می‌گیرند در مورد اینکه شاید در این دنیا هستند تا فلان کارها را انجام دهند، باز هم اقدامی صورت نمی‌دهند و دلیلش این است که ما از ناحیه دیگری مسئله داریم؛ اما چرا‌های ذهن ما، امروز بهانه‌ای برای‌مان شده است تا با بی‌تفاوتی و بی‌هدفی، زندگی را ادامه دهیم، بدون آنکه بهره‌برداری مفیدی از آن داشته باشیم و ارزش خاصی به دنیا اضافه کنیم.

فهرست مطالب

آخرین محتواهای منتشر شده در مهر مثبت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *